Румунія з Adriatic Travel

Вітаємо вас в турі до Румунії!

Бажаємо приємних вражень та гарного відпочинку

ЕКСКУРСІЇ

Наш шлях до Румунії
Львів - Стрий - Івано-Франківськ - Коломия - Чернівці - кордон Порубне - Сирет - Брашов - замок Пелеш - замок - Кантакузіно - замок Бран - фортеця Ришнов - Трансфагараш
Валюта: румунська лея - RON
1 RON = 8,5 грн
найпопулряніші вирази та фрази
Україно-румунський розмовник
Українська
Румунська
Добрий день
Bună ziua-(буна зіуа)
Привіт
Salut-(салут)
Як у вас справи?
Ce faceți-(че фачець)
Дякую
Mulţumesс-(мулцумеск)
Будь ласка (відповідь на подяку)
Cu plăcere.-(ку плечере)
Так
Da-(да)
Ні
Nu.-(ну)
Вибачте. (звернути увагу)
Cer scuze.-(чер скузе)
До побачення
La revedere.-(ла реведере)
До зустрічі
Pe curând-(пе куринд)
Па - па ( прощання )
Pa.-(па)
Я не розмовляю румунською
Nu vorbesc româna - ну ворбеск ромина
Що привезти із Румунії?
сувеніри та речі із Румунії
У перервах між екскурсіями по старовинних вампірських замках та насолодою відпочинком не забудьте про покупки. Отже, зазвичай з цієї країни везуть наступне:

Вампірська символіка
Не можна побувати в Румунії і не привезти звідти хоча б магніт із зображенням великого і жахливого графа Дракули, знаменитого Влада Цепеша. Крім магнітів, можна придбати й інші дрібниці - собі і друзям - попільнички, футболки, тарілки, костюм Дракули і навіть вставні вампірські ікла.

Румунський прапор
З його зображенням продаються ті ж футболки, можна купити і просто прапорець - настільний або такий, який прикріплюється до автомобільного скла.

Алкоголь
На першому місці за популярністю серед сувенірів "з градусом" стоїть, звичайно, цуйка - фруктова горілка фортецею 55-60 °. Також беруть сливовицю, палинку, яблучну настоянку з Марамуреша, коньяк зі смішною назвою "Зараза". Можна привезти з Румунії і вино - тутешні виноградники Жидвей, Мурфатлар, Котнарь варті того, щоб продегустувати їх продукцію і потім привезти додому.

Смачні сувеніри
Як правило, туристи купують сири кашкавал і бурдуф у заводській упаковці. Домашні розсольні сири, які можна купити в кожному селі, краще вживати на місці. Крім сирів, часто привозять салями з Сібіу, шоколад Poiana, натуральний мед.

Фарфор
Ця категорія сувенірів вважається однією з кращих: якісний фарфор фабрики Apulum дуже цінується у всій Європі. Особливо цікаві мереживні порцелянові "плетінки": вазочки, дзвіночки та інші вироби, виконані з найтонших застиглих "ниток" порцеляни.

Шкіряні вироби
Румунію нерідко називають "дешевою Італією": тут можна придбати сумки, куртки, взуття зі шкіри найтоншої виділки, але набагато більш вигідно.

Натуральна косметика
Її можна придбати в аптеках, також великий вибір - в торгових шопінг центрах. Креми і лосьйони, квіткові води і масла, шампуні і бальзами, доглядають засоби і декоративна косметика - все це пропонують популярні бренди Farmec, Gerovital та ін. Унікальна косметика Ana Aslan навіть претендує на те, що володіє властивостями уповільнювати процеси старіння.

Яйця
Румуни настільки люблять Великдень, що продають яйця-писанки цілий рік. Розфарбовані національними візерунками, дерев 'яні та скляні, порцелянові та металеві, пластикові і навіть справжні - тому обов' язково варто уточнити, з чого зроблено вподобаний вам сувенір.

Одяг і взуття
Товари європейських і місцевих брендів можна придбати тут досить вигідно: Румунія - найдешевша з країн ЄС. Найбільш популярні покупки цієї категорії - лляні речі: чоловічі костюми, жіночі блузки, сорочки, спідниці, сукні тощо. Серед взуття популярні бренди Eye і Paola Ferri, магазини яких можна знайти в торгових шопінг центрах
Продукти та напої в Румунії
що поїсти та випити в Румунії

Мамалига — круто заварена каша з кукурудзяного борошна, подається з бринзою.

Папанаш — традиційний румунський десерт, слабосолені пончики з сиру та додаванням варення і сметани.

Мітітеї або міці — це смажені м’ясні ковбаски на основі яловичини, свинини чи баранини із сумішшю спецій.


Сармале – це свинина і рис, загорнуті і приготовані в квашені капустяні листки. Це вважається румунським національним блюдом.

Чорба - суп з квасолі з копченою рулькой
Копчена шинка є інгредієнтом, який використовується для ароматизації багатьох страв румунської кухні.

Румунський Салямі Бісквіт - Розкришене печиво, какао-порошок і інші інгредієнти утворюють румунський десерт у формі салямі. При приготуванні цього десерту не постраждали ніякі м’ясні ковбаси. Салямі, яким може насолоджуватися навіть вегетаріанець.
Румунські алкогольні напої

Кращі винні заводи: Murfatlar (Мурфатлар), Cotnari (Котнар), Dragasani (Драгасані), Bohotin (Боготін) та інші.

Якість вина дуже гарне, а ціни розумні: приблизно 10-30 RON за пляшку (3-8,5 EUR). Деякі люди, які проживають в туристичних районах, самі готують вино і продають його. Але де б ви його не купували, вино продається в пляшках тільки по 0,75 л, так що, якщо ви захочете спробувати його, вам доведеться купити всю пляшку.

Пиво
Як і всі країни з сильним латинським впливом, Румунія пишається своєю довгої традицією пивоваріння . Сьогодні пиво дуже поширене (навіть більше, ніж вино) і досить дешеве в порівнянні з іншими країнами. Не пийте пиво з пластикових пляшок, краще – з скляних пляшок або жерстяних банок. Більшість міжнародних марок пива вариться в Румунії за ліцензією, так що на смак вони відрізняються від західноєвропейських.

Тімісореана (Timisoreana), Урсус ( Ursus) або Бергенбіер (Bergenbier) – 2-4 RON за 0,5 л). Пивоварня Урсус (Ursus) виробляє два види смачного пива: світле і темне (Урсус Темне Ursus Black), яке має солодкуватий фруктовий присмак і схоже на темне чеське пиво. Сільва (Silva) виробляє гірке пиво, після нього залишається неприємний присмак у роті. Бергенбіер (Bergenbier) і Тімісореана (Timisoreana) – досить хороші. Інші види світлого пива, які ви можете знайти, наприклад, Гамбрінус (Gambrinus), Бучегі (Bucegi) або Поставари (Postavaru) – несмачні (якщо вірити думці деяких споживачів). Сіук (Ciuc) – дуже пристойне і недороге пиво. Пляшка пива в супермаркеті буде коштувати приблизно 2-3 RON і трохи більше в пабі.

Міцні напої
Самий міцний алкогольний напій – це палінка , приблизно 60 градусів, і, поряд з цуйки (ţuica), є традиційним напоєм в Трансільванії. Цуйка – це вид бренді, який готується з слив – більш якісний, традиційний варіант – а також з абрикосів, виноробних залишків або всього, чого завгодно.

Міцність цуйки приблизно 40-50 градусів. Міцні алкогольні напої досить дешеві, пляшка горілки може коштувати 10-50 RON. Відмітна особливість Трансільванії – 75-градусна чорнична і черешнева палінка (palincă întoarsă de cireşe negre), але її місцеві жителі зберігають на свята, так що в продажу її буває важко знайти.
Румунські шоколадки та цукерки - Poiana та ROM
Екскурсії
місто Брашов
екскурсія
Оглядова містом Брашов - найцікавішому місті в Румунії. Абсолютно не дивно, що Брашов розташований у центрі Трансильванії і є її дорогоцінною короною - саме так звучить назва міста на латині, родзинкою, якою цікавляться всі туристи в Румунії. Чим так притягує Брашов? По-перше, вінком гірських вершин Східних Карпат, які оповиті містичними історіями та легендами. По-друге, в літній час, завдяки хорошому клімату, Брашов - це живописний куток природи, де гармонійно переплітаються м'який клімат, повітря столітніх лісів, краса гір і чудові місцеві пам'ятки культури. Брашов не залишить байдужим нікого, незалежно від того, в яку пору року їдеш до нього в гості.
Замок Кантакузіно + Пелеш
екскурсія
Замок Кантакузіно в Румунії різко став популярним після виходу хітового серіалу "Wednesday, саме на території цього замку знімали сцени, що відбуваються в Венздей Адамс в академії Невермор.
Замок Кантакузіно (Cantacuzino Castle) у неороманському стилі розташований у невеликому містечку Буштень у Румунських Карпатах. Іноді його ще називають замок Замора (Zamora Castle) через розташування у географічному районі Замора.
Збудували замок на початку 20 століття на замовлення впливового румунського державного діяча Георге Григора Кантакузіно, який був одним із найбагатших людей свого часу в Румунії. Далі по маршруту нас чекатиме Замок Пелеш - літня резиденція румунських королів яка, поєднує у собі італійську елегантність та естетику німецького неоренесансу. Входить в топ 10 найгарніших замків Європи. З першого погляду важко повірити, що в цьому замку 160 кімнат. Екскурсія ним нагадуватиме вам маленьку подорож, тут є кімнати в турецькому, англійському, французькому та іспанському стилі.
шопінг в Coresi Shopping Center
на закупи
Сучасний торговельний центр із численними магазинами,бутіками та брендами,закладами фаст-фуду, ресторанами та кінотеатром
Трансфер в Paradisul Acvatic
термальний аквапарк
Термальний аквапарк в місті Брашов. До ваших послуг в аквапарку Paradisul Acvatic безліч критих та відкритих басейнів з підігрівом і без нього, з трамплінами від 1 до 5 метрів, джакузі та гідромасаж, водні гірки. Для любителів зняти стрес, поніжившись у воді, тут є критий грот із музикотерапією. Також до послуг відпочивальників – фінська сауна, біосауна та хамам (волога сауна). Крім цього, в аквапарку регулярно проводяться заняття з аквааеробіки на безкоштовній основі. В аквапарку Paradisul Acvatic знаходяться також і дитячі басейни (критий та відкритий) з підігрівом, дитячі водні гірки та ігровий майданчик з надувними іграшками.
У вхідний квиток входить весь спектр послуг.
Вечеря в національному стилі
національна кухня
Як можна знайомитись з країною і не спробувати національної кухні! Запрошуємо на смачний вечір у румунському стилі, де привітні господарі пригостять нас національним алкоголем, розкажуть про кухню і звісно почастують смачними стравами!
Легенди та замки Трансільванії
замки Румунії
Замок Дракули" Середньовічний замок Бран, який згідно з легендою вважається резиденцією самого графа Дракули. Характерна риса даного замку полягає в тому, що всередині величезна кількість лабіринтів, коридорів, просторих залів і невеликих кімнат, які перетинаються між собою. На подвір'ї замку можна знайти старовинний колодязь, який згідно з давнім легендам є єдиним входом в таємні підземні приміщення. Далі ми відвідаємо Ришнов - невелике містечко на кордоні між двома історичними областями - Валахією і Трансільванією. Населення міста складає всього 16 тис. осіб, а заснований Ришнов був в 13 столітті. Початок місту дала споруда фортеці на вершині пагорба, навколо якої і утворилося поселення. Фортеця була зведена лицарями Тевтонського ордена, її сміливо можна назвати «селянської» - тевтонці побудували її саме для простолюдинів, щоб ті могли сховатися в фортеці під час довгих облог. До речі, фортеця Ришнов має настільки вдале місце розташування, що була захоплена лише одного разу - приблизно в 1600 р. трансильванським князем Габріелем Баторі. Будемо підійматися в оригінальний спосіб на тракторі у вагончиках.
Печера Долини Фортеці Ришнов
екскурсія
Поруч з фортецею Ришнов розташована унікальна карстова печера. Стала відома тільки в 1949 році. У надрах Трансільванії прихований неймовірний всесвіт, прикрашений химерними візерунками сталактитів і сталагмітів. Пропонуємо розгадати таємниці і поринути у дивовижний світ! В печері проводяться щотижневі концерти, які влаштовують артисти міста Брашов. Акустика печери надає музиці неймовірне звучання. У вас буде унікальна можливість послухати звуки печери в оригінальний спосіб.
Трансфагараш
екскурсія
Трансфагараш – гірська траса в Румунії. Ця траса вважається однією з найкрасивіших у світі!
Її найвища точка – 2034 метри – всього лише на 30 м нижче, ніж сама висока гора в Україні – Говерла. Біля траси також знаходиться найвища гора Румунії – Молдовяну (2544 м).
Трансфагараш – це траса, яка має міжнародний номер , її протяжність – 152 км, високогірний серпантин – близько 92 км. Ця траса проходить через найвищий в Румунії гірський хребет Фегераш. Максимальна висота, де проходить траса Трансфагараш – 2042 метра, біля озера Балеа. Саме тому, ця дорога більше 8 місяців на рік закрита – на високогірних ділянках там довго лежить сніг.
Високогірна дорога відкрита тільки 4 місяці на рік, з 1 липня по 1 листопада. Всі інші місяці вона завалена снігом і закрита для проїзду машин.
Озеро та водосховище Vidraru
екскурсія
Озеро Відрару, є мальовничим водосховищем, утвореним велетенською дамбою. Тут можна зробити красиві світлини, побачити статую Прометея чи пообідати у ресторані Forest House.

Для замовлення екскурсій зверніться до вашого керівника групи в турі.