Adriatic Travel
Туроператор автобусних турів

корисна інформація |

ВАЖЛИВО!

УВАГА! В день приїзду просимо уточнити на рецепції контактні дані Вашого гіда в готелі. Наполегливо просимо домовитись і з’явитись на зустріч із гідом готелю, для уточнення всієї інформації щодо поселення, проживання, послуг в готелі та ін.

Що взяти з собою у дорогу?

Знаємо з досвіду, що саме вам може знадобитися в подорожі!Гроші й документи - речі обовʼязкові, але прихопіть також:

 • Питну воду 0,5 л або 0,75 л. Так, її можна купити всюди, але зручніше зразу взяти її із собою якомога більше і не перейматись зайвими клопотами. Води не буває забагато.
 • Горішки, сухофрукти та снеки - чудовий перекус, який не займає багато місця і допомагає втамувати голод.
 • Маску для сну, беруші та подушку для шиї. При тривалому переїзді вони дозволяють заснути без перешкод, і ніякі сонячні промені та шум не завадять вашому сну.
 • Легкий плед, з яким не лише комфортніше, але й тепліше. Також можна прихопити зручний одяг, у якому вам буде комфортно сидіти в автобусі.
 • Аптечку: таблетки від захитування, активоване вугілля, ліки від розладів шлунку, не завадять і пігулки від горла та головного болю. Не зайвим буде антисептик для рук і вологі серветки.
 • Парасолю або дощовик. Сподіваємось, це ті речі, які не знадобляться, але все ж природа непередбачувана.
 • ⚡️Power Bank. В наших автобусах є невелика кількість розетки, але під час прогулянок містом неймовірних локацій і краєвидів буде багато, тож запас заряду вам знадобиться.
 • Навушники. Наші музика й фільми в дорогу вам точно сподобаються, але, можливо, захочеться послухати свою улюблену підбірку.
 • Книгу. Якщо маєте цікаву книгу, яку давно хотіли почитати, але не вистачало часу, то в переїзді між містами буде така можливість.
Перетин державного кордону України та виїзд до країн ЄС з туристичною можливий лише при наявності БІОМЕТРИЧНОГО закордонного паспорта громадянина України.
Загальні питання виїзду за кордон у воєнний час можете переглянути на сайті Державної прикордонної служби України
детальншіе
ДОКУМЕНТИ
Перед поїздкою переконливо просимо Вас перевірити наявність необхідних для Вашої подорожі документів:


 • ваучер на поселення в готель;
 • закордонний паспорт з діючою візою (термін дії не менше 3 місяців з дня виїзду в Болгарію) або біометричний паспорт (ДЛЯ ДОРОСЛИХ І ДІТЕЙ);
 • посадковий талон
У разі виїзду дитини до 16 років з одним із батьків необхідно мати:

Оригінал свідоцтва про народження дитини, оригінал нотаріального дозволу на виїзд дитини за кордон у супроводі одного з батьків, від іншого з батьків, який буде відсутній у турі, а в разі неможливості її отримання - документи, що підтверджують причину відсутності дозволу (копія свідоцтва про смерть, довідка матері-одиночки і т. п.).

У разі виїзду дитини до 16 років без батьків:

Оригінал свідоцтва про народження дитини, оригінал нотаріального дозволу на виїзд дитини за кордон від обох батьків; а в разі неможливості її отримання - документи, що підтверджують причину відсутності дозволу на виїзд (копія свідоцтва про смерть, довідка матері-одиночки і т. п.).

Просимо відповідально віднестися до оформлення документів на виїзд дітей за кордон і перевірити правильність написання назви країни слідування вашої дитини. Також звертаємо вашу увагу на те, що в дозволі повинен бути зазначений термін поїздки та країни слідування!

Увага! Рішення Європейського Союзу про надання громадянам України безвізового режиму набрав чинності 11 червня 2017 року. Біометричний паспорт для виїзду за кордон – ключові умови безвізового перетину кордону із країнами Європи.

Важливо! Біометричний закордонний паспорт, з яким турист виїжджає в ЄС (Болгарія в тому числі), повинен бути дійсним не менше 3 місяців після запланованого повернення додому.
У кого є закордонний паспорт старого зразку, можуть продовжувати їздити в ЄС по діючим візам до закінчення терміну дії візи, а після цього знову звернутись в консульство за новою візою.

Біометричний паспорт – основний документ, необхідний дітям для виїзду в ЄС в рамках безвізового режиму.

Туроператор та перевізник не несуть відповідальність за правильність оформлення та наявність усіх документів, які дають право на перетин кордону. Перевізник не несе відповідальності за порушення пасажиром митних чи еміграційних правил.
БАГАЖ

Безкоштовно дозволяється перевозити три одиниці багажу, загальний обсяг якого не перевищує 0,2 м³ і вага кожної одиниці не перевищує 30 кг.


Ручна поклажа - речі особистого користування, які не перевищують розміру 45 см х 35 см х 20 см і вагою не більше 5 кг (верхній одяг, жіноча сумочка, пляшка води, парасолька, ноутбук і т.д.). Ручна поклажа розміщується під ногами або на багажній полиці. За збереження ручної поклажі під час рейсу, в тому числі зупинок і проходження кордонів, несе відповідальність сам пасажир.

ПОСАДКА В АВТОБУС

Пасажир повинен з'явитися на посадку не пізніше, ніж за 30 хвилин до від'їзду автобуса. У разі запізнення або неявки, відповідальність несе пасажир і вартість квитків при цьому не повертається. Автобус чекає на місці посадки не більше 10 хвилин.


У разі запізнення, негайно зв'яжіться з представником Туроператора, за телефоном вказаним в інфолисті, надайте інформацію щодо свого місця знаходження та самостійно вирішуєте питання приєднання до основного складу групи.


Посадка в автобус здійснюватиметься після вимірювання температури, та при наявності в туриста захисної маски

КЕРІВНИК ГРУПИ У АВТОБУСІ

Під час поїздки до Болгарії в автобусі знаходиться керівник групи. Він буде інформувати Вас про правила поведінки в автобусі, правила перетину кордону, правила зупинок по маршруту та їх тривалості. Уважно слухайте оголошення керівника групи. При необхідності задавайте йому питання.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У АВТОБУСІ

(Витяг з Постанови КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від

18 лютого 1997 р. N 176) туристу-пасажиру забороняється:


 • відволікати увагу водія від керування транспортним засобом під час руху;
 • порушувати громадський порядок;
 • посадка та проїзд в автобусі у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння;
 • категорично забороняється розпивати спиртні напої під час подорожі;
 • пересуватися по салону автобуса під час руху (штраф сплачує порушник ПДР);
 • розміщувати багаж у тих місцях, де це перешкоджає вільному пересуванню пасажирів по салону;
 • перевозити багаж та ручну поклажу на сидінні;
 • зберігати на верхніх полицях скляну тару, легкозаймисті та вибухонебезпечні та інші речі, які можуть травмувати пасажирі

Крісла автобуса відкидаються назад. Під час зупинок крісла необхідно повернути в початкове положення. Після 22-00 необхідно дотримуватися тиші в салоні автобуса.


Туалет в автобусі працює в разі гострої необхідності. Для користування туалетом передбачені санітарні зупинки кожних 3-4 години у відведених для цього місцях. Всі місця зупинок обладнані туалетами.

Під час руху по маршруту туалети є платними. Просимо мати із собою дрібні кошти для оплати (євро, долари).


Просимо звернути увагу: гарячі напої в автобусі не будуть подаватися! Заборонено законом в санітарних цілях!

Турист несе матеріальну відповідальність за пошкоджене майно в автобусі;


У разі зміни місця посадки або висадки на курортах турист зобов’язаний повідомити про це керівника групи на рейсі. Кількість та місця зупинок визначені чартерною програмою.


Увага! Безпека дітей, які подорожують разом з батьками чи окремими керівниками груп (вчителі, вихователі), збереження їх здоров’я та контроль за поведінкою належить до обов’язків батьків (вчителів, вихователів). Керівник групи (представник Туроператора) здійснює загальний контроль за дотриманням порядку виконання програми туру та успішне її завершення;


Для зручності рекомендуємо мати із собою в дорозі вільний одяг і взуття, маленьку підголівну подушечку. Палити в салоні автобуса забороняється!


Туроператор не несе відповідальності за роботу митних та прикордонних служб, затори на дорогах, погодні умови, що спричинили зміну графіку руху автобуса, а також за втрачені документи (паспорти, доручення на дітей та ін.)


Туроператор не несе відповідальності за залишені в салоні автобуса речі, кошти та документи.

Пасажири, які порушують правила поведінки в автобусі або які відмовляються виконувати вимоги водіїв та керівника групи, можуть бути висаджені, без компенсування вартості путівки.

ЗУПИНКИ ПО МАРШРУТУ

По маршруту передбачені санітарні зупинки, які здійснюються кожні 4 години слідування автобуса.


Чай, каву та прохолодні напої можна придбати в кафе, під час технічних зупинок. При виході з автобуса не залишайте без нагляду цінні речі.

Про час, місце та тривалість зупинки вас повідомить керівник групи. Уважно слідкуйте за його повідомленнями. Прохання не затримуватися на зупинках.

ПРИКОРДОННИЙ КОНТРОЛЬ ТА МИТНИЦЯ

Керівник групи попередить вас про наближення до кордону. Завчасно підготуйте паспорт та інші документи, які необхідні для проходження контролю.


Суворо заборонено при перетині кордону:

 • виходити з автобуса (дозволяється виходити тільки з дозволу керівника групи)
 • вступати у перемовини та спори з офіційними особами
 • з митниками та прикордонниками слід вести себе коректно, на усі запитання надавати чіткі відповіді, не жартувати.
 • при виникненні спірних питань повідомте відразу про це керівника групи.
 • суворо заборонено на кордоні проводити фото та відео зйомку. Записуючі пристрої мають право конфіскувати.
 • на території контрольно-пропускного пункту заборонено палити.

По маршруту на вас очікує два кордони: Україно – Румунський КПП, Порубне - Сірет, та Румуно - Болгарський КПП, Вама века – Дуранкулак.

 • при наявності необхідного пакету документів Ви разом із групою проходите паспортний та митний контроль
 • процедура перетину кордону може тривати близько 4 годин і більше, тому варто запастися терпінням
 • під час проходження митного контролю можуть попросити пред'явити до огляду багаж

В рамках неторгового обороту на одну людину дозволяється ввезення:

 • Лікеро-горілчаних виробів - 1 літр;
 • Вина - 2 літри;
 • Пива - 5 літрів;
 • Тютюнових виробів - 40 сигарет - 2 ПАЧКИ (або 40 грам). При виявленні більшої кількості тютюнових виробів ви ризикуєте заплатити штраф - 100 євро за одиницю надлишку.

* Норма ввезення товарів громадянами на митну територію України, яка не підлягає оподаткуванню, вказана у ст. 374 Митного Кодексу України.


* Правила ввезення / вивезення валюти регулюються «Інструкцією про переміщення валюти України, іноземної валюти, Банківських металів, платіжних документів, других Банківських документів і платіжних карток через митний кордон України», затвердженою постановою Правління Національного банку України №148 від 27.05.2008


У разі якщо порушення туристом митних правил, правил перетину кордону веде за собою затримку рейсу, автобус має право продовжити виконувати рейс відповідно до розкладу. При цьому фінансові витрати турист несе самостійно.


Щиро просимо всіх туристів не порушувати вимог, відносно перебування на території держав Шенген договору, ближнього зарубіжжя, а також не забувати про етикет, про рівень свого виховання і про почуття гумору.

ПРИБУТТЯ В ПУНКТ ПРИЗНАЧЕННЯ

Про прибуття в пункт призначення Вас завчасно повідомить керівник групи. Перед виходом з автобуса перевірте чи не забули Ви щось з речей в салоні та багажному відділенні автобуса. Автобус не підвозить туристів безпосередньо до готелів. При наявності внутрішнього трансферу з зупинки курорту вас заберуть до готелю.

ВНУТРІШНІЙ ТРАНСФЕР

Пасажири, які мають внутрішній трансфер від зупинки автобуса до готелю всі питання потрібно уточнювати з керівником групи, що супроводжує. Зателефонувати керівнику групи в день виїзду, зранку перед виселенням з готелю. Трансфер здійснюється приймаючою стороною Teddy Kam, Landis за 2-3 години до виїзду автобуса із зупинки курорту. Просимо в день виїзду, після виселення, очікувати на рецепції готелю.


Пасажири, які не мають внутрішнього трансферу, повинні чекати автобус суворо на зупинках вказаних в інфолисті та в суворо зазначений час. В разі спізнення автобуса телефонуйте до керівника групи на номер вказаний в інфолисті.


Увага! Велике прохання до туристів в день виїзду з Болгарії не вимикати телефони і слідкувати за наявністю коштів на рахунку для можливості керівником групи зв’язатися з пасажирами в разі форс-мажорних обставин.


За несвоєчасне повідомлення пасажирами про форс-мажорні обставини, запізнення на автобус, неявку на зупинку, в разі повідомлення туристом або туристичною фірмою неправильних телефонів пасажирів, Туроператор не несе відповідальності за їхню посадку на рейс!

ГОТЕЛЬ

Поселення в готелі як правило здійснюється після 14:00 год (але є готелі де заселення не раніше 15:00, в залежності від концепції готелю) згідно ваучера. Для реєстрації необхідно надати черговому адміністратору на рецепції паспорт та ваучер.


Виселення з готелю здійснюється до 11:00/12:00 (в залежності від концепції готелю).

За один день до від'їзду, можете зв'язатися з вашим представником в готелі та дізнатися час від'їзду з готелю або подивитися в інформаційній папці, де буде залишено повідомлення з часом виїзду з готелю (дана інформація відноситься для туристів, у яких оплачений додатково внутрішній трансфер до місця від'їзду автобуса).

Не збудьте сплатити за додаткові послуги в готелі та здати ключ від номера до оголошеної години від'їзду з готелю.

Від'їзд відбувається згідно з квитком та заздалегідь отриманою інформацією від вашої агенції про час та пункт від'їзду. У випадках, коли немає такої інформації або туристи не можуть зв'язатися з транспортною компанією, будь ласка, зв'яжіться з представником в готелі.


Не рекомендується залишати цінні речі, документи та гроші в номері, оскільки готелі не відповідають за них. Гроші, документи та коштовності рекомендується зберігати в сейфі, який є у всіх готелях та надається, як правило, за додаткову плату. У переважній більшості готелів сейфи платні (5-7 лева/доба, 10 болгарських левів = 5,11€).

Не носіть із собою ключ від номера – залиште його на рецепції, оскільки у разі втрати ключа сплачується штраф.

У кожному готелі є інформаційна папка партнера, де Ви можете знайти багато додаткової інформації, а також телефон/вайбер для зв'язку з представником готелю, в якому проживаєте.


На інформаційній зустрічі з представником, можете отримати інформацію, необхідну для безпроблемного та спокійного перебування на курорті.

Зустріч проводиться в холі готелю, за заздалегідь домовленим з гідом часу.


Користування міні-баром в кімнаті платне. Вартість вказана в прайсі готелю, який знаходиться в кожній кімнаті.

Наявність фену та засобів особистої гігієни передбачено в готелях категорії 4*,5*.

Користування лежаками та парасольками біля басейну готелю – безкоштовне; на пляжі - платне. Орієнтовна вартість комплекту 10-15 лев (10 болгарських левів = 5,11€), якщо інше не передбачене правилами готелю.

Користування додатковими електроприладами в номерах готелів категорично заборонено.

Перед тим як користуватися якоюсь із послуг, рекомендуємо з’ясувати її вартість.

Туристи несуть повну матеріальну відповідальність за псування майна готелю.


Запобіжні заходи:

 • Не залишайте без нагляду речі на пляжі!
 • Не довіряйтеся та не приймайте пропозиції від незнайомих людей!
 • Не носите із собою свої документи на території курорту! У разі втрати всі дод. витрати з допомогою потерпілого.
 • Не купуйте екскурсії у приватних осіб!
 • Змінюйте валюту в банках або в обмінних пунктах CROWN.
МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА СТРАХОВИЙ ПОЛІС

У кожного туриста має бути страховий поліс, яким він може скористатися при необхідності. При настанні страхового випадку зв'яжіться з вашим представником і зі страховою компанією за телефоном, вказаним у полісі.

ЕКСКУРСІЇ
Перелік екскурсій Ви отримаєте у Вашого представника.
Де зустрічаємося у Львові?
Коли ви прибули до Львова, при виході з залізничного вокзалу поверніть правоуч і пройдіть 100 метрів до паркувального майданчика
дивитися на Google Maps
Кава, сніданок та WC у Львові
Якщо ви приїхали раніше, пропонуємо піти попити кави в кафе - Львівський потяг. Там можна попити кави, поснідати і скористатися кімнатою щастя WC.
дивитися на Google Maps
Де зустрічаємося у Києві?
В Києві ми зустрічаємось біля станції метро Житомирська, автосалон Infiniti
дивитися на Google Maps
Якщо вам необхідно викликати таксі, рекомендуємо встановити мобільний застосунок UKLON і замовити таксі через мобільний телефон
НАШІ КОНТАКТИ
Туроператор "Адріатік Тревел"
79020, Україна, м. Львів, пр.Чорновола 75 (ЖК "Схід Сонця"),
13-ий поверх - оф. 67
+38 (063) 025-01-44